Facebook Ads / Reklama na Facebook | Warszawa

W 2018 roku liczba użytkowników Facebooka w naszym kraju przekroczyła 16 milionów. To nie tylko kanał do komunikacji lub dzielenia się treściami z bliższymi i dalszymi znajomymi, ale także wspaniałe miejsce na reklamę marki. Profile firmowe są lajkowane przez wiele osób, zainteresowanych danymi usługami czy ofertami. Na portalu tym da się zbudować wokół marki sporą społeczność – m.in. poprzez Facebook Ads. Zobacz, jak to działa!

Dlaczego Facebook?

Spora liczba czynnych użytkowników portalu to nie jedyna przesłanka ku temu, aby właśnie tam poprowadzić kampanię reklamową. Facebook ma inteligentne algorytmy, pozwalające wyświetlać użytkownikom posty, wpasowujące się w ich zainteresowania. Z tego portalu społecznościowego korzystają osoby w różnym wieku, z rozmaitych miejscowości. Dzięki temu promować się tam może zarówno spory sklep sportowy z Warszawy, jak i niewielkie przedsiębiorstwo usługowe albo punkt gastronomiczny z mniejszego miasta.

Budowaniu zasięgów poprzez reklamę sprzyja również zaangażowanie użytkowników portalu. Polubienia, komentarze, recenzje, wreszcie udostępnianie znajomym ciekawych treści – wszystko to wspiera przedsiębiorców w realizacji biznesowych celów.

Facebook Ads

Początkiem każdej kampanii, realizowanej na Facebooku, powinno być wyznaczenie jej celu. Może to być na przykład zbudowanie obrazu marki w oczach odbiorców, wypromowanie konkretnego produktu/serii produktów albo zbudowanie społeczności.

Facebook Ads przygotowywane są w różnych formatach. Odbiorcy cenią sobie przyciągające uwagę reklamy w postaci filmu i ciekawych grafik. Trzeba pamiętać o ograniczeniu przekazu tekstowego i zawarciu w nim wyłącznie kluczowych informacji. Reklama powinna również zachęcać do podjęcia konkretnego działania: przejścia do witryny sklepu, polubienia profilu albo zapisania się na wydarzenie, organizowane na przykład w Warszawie.

Dlaczego outsourcing?

Poprowadzenie takiej kampanii na Facebooku, która będzie naprawdę efektywna, wymaga wiedzy z zakresu marketingu i znajomości odpowiednich narzędzi. Nie każdy przedsiębiorca ma jednak czas na to, aby zagłębiać się w te meandry. Dlatego też reklamę na Facebook warto zlecić osobom, zajmującym się takimi kampaniami na co dzień – w agencjach interaktywnych. Doświadczenie i wiedza zaowocują tym, że reklama będzie przygotowana w najlepszy możliwy sposób.

Profesjonaliści, którym powierzone zostanie zadanie zrealizowania kampanii Facebook Ads:

- pomogą zdefiniować cele, wyznaczyć grupę odbiorców i przygotują plan,
- wykreują przemyślany zestaw reklam, uwzględniając wyznaczony przez klienta budżet,
- zadbają o spójność reklamy z wizerunkiem promowanej marki,
- na bieżąco będą analizować efekty prowadzonej kampanii, w razie potrzeby modyfikując ją,
- przygotują i przedstawią zlecającemu przejrzyste raporty, pokazujące osiągnięte rezultaty.

Korzyści z reklamy

Sensownie przeprowadzona, zoptymalizowana kampania pozwoli osiągnąć założone na początku cele. Dzięki niej użytkownicy Facebooka poznają markę albo zainteresują się wybranym produktem, a następnie dokonają jego zakupu. Ten sposób promocji pozwoli szybko zwiększyć rozpoznawalność, zbudować zasięg i zgromadzić wokół marki grono odbiorców, gotowych w dalszym ciągu śledzić jej poczynania oraz otwartych na dalsze zakupy towarów/usług.

Reklama na Facebooku, mająca na celu przekierowanie internautów na stronę WWW, zwiększy konwersję w witrynie. Może także sprawić, że strona zostanie polecona dalej. Budżet, przeznaczony na reklamę, zwróci się więc i przyniesie zyski.

Facebook Ads są w stanie zwiększyć sprzedaż produktów sezonowych. To idealne rozwiązanie w okresach świątecznych, kiedy internauci szukają w sieci prezentów dla swoich bliskich.

Masz już profil firmowy na Facebooku? Świetnie! Jednak aby dowiedziało się o nim więcej osób, warto przeprowadzić przemyślaną strategicznie kampanię reklamową. Może informacja o okresowej promocji w sklepie internetowym? A może czasowy rabat dla tych użytkowników Facebooka, którzy polubią profil i udostępnią informację o zniżce swoim znajomym? Chętnie pomożemy Ci wybrać najlepszy format reklamy i wypromować się w tym popularnym portalu społecznościowym!