SEO | Warszawa

Strona internetowa firmy to jej wizytówka i jednocześnie miejsce, do którego mają trafiać klienci. Ponadto każdy, kto prowadzi w sieci sklep, chciałby obserwować coraz większą liczbę zawieranych w nim transakcji. Aby wypromować witrynę lub sklep internetowy, konieczne jest zastosowanie technik SEO. W Warszawie istnieją firmy, które zajmują się pozycjonowaniem i optymalizacją stron. Warto jednak wiedzieć, że jeśli chcesz zlecić komuś prace optymalizacyjne, możesz także również skorzystać z usług firmy spoza stolicy. My, chociaż mamy główną siedzibę w Wielkopolsce, także możemy Ci w tym pomóc – niezależnie od regionu, w jakim działasz. Najpierw jednak przedstawimy Ci w skrócie, na czym polega SEO i co dzięki niemu możesz osiągnąć. Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu!

SEO – co to jest?

Cóż kryje się pod podanym wyżej skrótowcem? Te tajemnicze trzy literki – SEO – to pierwsze litery angielskich słów Search Engine Optimization, oznaczających optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki internetowe.

Każdego dnia internauci wpisują w pole wyszukiwania tysiące zapytań. Zadaniem wyszukiwarki jest zwrócenie wyników jak najlepiej odpowiadających na wprowadzone zapytania. Wyszukiwarki mają swoje algorytmy, które w tym pomagają. Roboty analizują strony zamieszczone w sieci i sprawdzają, które z nich zawierają wartościowe, użyteczne treści – takie, które można zaproponować użytkownikowi w określonej sytuacji. Lista wyników, która wyświetla się po "zagooglowaniu" określonej frazy, to tzw. wyniki organiczne (bezpłatne). Nad i pod nimi często zamieszczane są płatne reklamy.

Co zatem zrobić, żeby znaleźć się wysoko na tej liście? Jak dać się odnaleźć bez konieczności płacenia za reklamy? Pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek to rozbudowany, trwający miesiącami proces, ale jego efekty są tego warte. Dobrze jest zdać się tutaj na specjalistów. Jakie działania podejmie firma, której zleci się SEO? Już wyjaśniamy!

Co się składa na pozycjonowanie stron / SEO?

Osiągnięcie dobrej pozycji w SERP (Search Engine Results Page) poprzedzone jest szeregiem prac, obejmujących zarówno samą witrynę internetową, jak i inne miejsca w sieci. Ogół tych prac można określić jako pozycjonowanie. Tymczasem SEO to wybrane aspekty pozycjonowania – pojęcia te nie są zatem tożsame. W ramach SEO:

- przeprowadzamy analizę strony internetowej, m.in. pod kątem szybkości ładowania, rozmieszczenia treści, jakości kodu, zgodności treści z algorytmami wyszukiwarek (audyt SEO),
- weryfikujemy słowa kluczowe i przygotowujemy zestaw fraz, na które strona będzie pozycjonowana,
- poprawiamy błędy strony, mogące niekorzystnie wpływać na jej pozycję,
- tworzymy nowe treści, wzbogacając stronę o wartościowy content z wybranymi wcześniej słowami kluczowymi,
- analizujemy rezultaty podejmowanych przez nas działań pozycjonerskich, kontrolując na bieżąco ich efekty.

Oprócz tego dbamy o kwestie, związane z linkowaniem do Twojego serwisu z innych miejsc w sieci. Dobrze przeprowadzony, przemyślany link building to uzupełnienie działań, wykonywanych bezpośrednio na stronie. W razie potrzeby uzupełniamy również Twoje dane firmowe (wizytówka) w pewnych i sprawdzonych serwisach oraz przeprowadzamy działania promocyjne w mediach społecznościowych.

Efekty pozycjonowania

Trzeba wiedzieć, iż rezultaty pozycjonowania nie będą widoczne z dnia na dzień. SEO to rozbudowany proces, rozłożony w czasie. Na jego rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Skąd taka rozbieżność? Wszystko zależy od dotychczasowej historii danego serwisu. Jeśli do tej pory treści nie były w nim publikowane regularnie, a sama strona została zaprojektowana niezgodnie z obecnymi standardami, efekty pozycjonowania będą zapewne widoczne późnej. Wynika to z konieczności wykonania wielu prac. Tymczasem strona, która już wcześniej była poprawnie indeksowana przez roboty wyszukiwarek, a praktyki SEO nie są jej obce, może szybciej piąć się w górę w wynikach wyszukiwania.

Tak czy inaczej, na rezultaty pozycjonowania na pewno warto poczekać. Starannie wypracowana pozycja sprawi, że strona będzie odnotowywała coraz więcej kliknięć i cieszyła się renomą. To z kolei umocni jeszcze jej lokatę i sprawi, że dalsze działania będą ją podtrzymywały. Jeśli zatem chcesz się wyróżnić spośród konkurencyjnych firm z Warszawy, SEO to opłacalna inwestycja długoterminowa!

Korzyści z działań SEO

Wśród rezultatów, jakie można zaobserwować, prowadząc przemyślane działania pod kątem SEO, wymienić można:

- lepszą widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania,
- zwiększoną rozpoznawalność danej marki wśród internautów,
- większą liczbę wizyt na stronie, przekładającą się na zwiększoną konwersję (transakcje, zapisy do newslettera, zapisy na promowane na stronie wydarzenia itd.),
- brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci wydatków na płatne formy reklamy,
- osiągnięcie zamierzonych celów biznesowych,
- dotarcie do wytypowanej wcześniej grupy docelowej,
- zbudowanie przewagi nad konkurencją w branży.

Kompleksowa strategia SEO nie tylko dla firm z Warszawy

Decydując się na współpracę z nami, masz pewność, że zadbamy o wszystkie aspekty SEO. Prace nad Twoim serwisem rozpoczniemy od jego skrupulatnej analizy. Dzięki temu znajdziemy te obszary, które wymagają szczególnej uwagi. O wynikach audytu zostaniesz oczywiście poinformowany. Wskażemy Ci również to, co jak do tej pory dobrze funkcjonuje i nie wymaga większej ingerencji.

W kolejnym etapie zadbamy o kwestie techniczne, związane ze stroną internetową. Zoptymalizujemy jej kod, przetestujemy szybkość ładowania się i sposób wyświetlania na różnych urządzeniach. Podepniemy do Twojej witryny narzędzie, prezentujące statystyki strony. Opracujemy strategię dalszych działań, przygotowując m.in. zestaw słów kluczowych pod SEO. W kolejnych krokach będziemy przygotowywać content, który nie tylko wzbogaci Twoją stronę, ale też pomoże jej zaistnieć w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Wszystkie elementy wdrażane będą przez doświadczonych, wykwalifikowanych pracowników, stosujących bezpieczne techniki – zgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Zadbamy również o skuteczny link building.

Opiekun, który będzie odpowiedzialny za wszelkie działania związane z Twoją witryną, jest do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości. Na bieżąco będziesz także informowany o rezultatach prowadzonych przez nas prac.

Dołącz do zadowolonych z naszych usług firm – z Warszawy i z innych polskich miast! Wiemy, że współpraca zdalna sprawdza się i działa świetnie. Możesz więc skontaktować się z nami niezależnie od tego, w jakiej miejscowości prowadzisz firmę. Zapraszamy!

Jak się rozliczamy?

W ramach współpracy proponujemy jeden z następujących modeli rozliczeniowych:


  • płatność za konkretne efekty pozycjonowania: opłata stała jest niewielka, natomiast klient płaci dodatkową kwotę wówczas, gdy jego strona znajduje się w 10. pierwszych wynikach wyszukiwania (wielkość kwoty uzależniona jest od osiągniętej pozycji),
  • płatność w formie abonamentu: stała stawka, uzgodniona wspólnie i brak dodatkowych kosztów, co ułatwia rozplanowanie budżetu na SEO,
  • płatność za ruch jako efekt pozycjonowania: za sesje, pozyskane z kliknięć użytkowników w link, widoczny na liście bezpłatnych wyników wyszukiwania,
  • płatność za sprzedaż, będącą efektem działań SEO i pozycjonowania: za konwersje, pochodzące z wyników organicznych.

Opłaty stałe ustalamy, uwzględniając takie aspekty jak konkurencyjność w określonej branży, aktualny stan danego serwisu internetowego, a także konkurencyjność wybranych fraz kluczowych, na które strona ma być pozycjonowana. Zawsze przedstawiamy indywidualną wycenę usług, biorąc pod uwagę zarówno powyższe czynniki, jak i wymagania oraz oczekiwania naszych klientów. Staramy się zaproponować takie rozwiązanie, które wpasowuje się w określony przez klienta budżet. Dbamy o to, aby inwestycja w SEO opłaciła się i przyniosła jak najlepsze rezultaty.

Jeśli czujesz, że Twoja witryna potrzebuje profesjonalnego wsparcia, zdaj się na specjalistów z agencji interaktywnej! Pomożemy Ci zdobyć i ugruntować wysoką pozycję w wyszukiwarce, a to przełoży się na lepsze efekty prowadzenia biznesu. Zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasz doradca chętnie pomoże Ci w doborze planu SEO dla Twojego miejsca w sieci. Nie czekaj, aż konkurencja Cię wyprzedzi – zdecyduj się na konkretne działania już dziś!